פנסים ראשיים קופצים בנסיעה

פנסים ראשיים קופצים בנסיעה

(מאמר זה מתייחס לדגמי NA בלבד)

מאזדה רצתה לתת ל-MX5 מהדור הראשון מראה מלבב ושמח, לכן היא התקינה פנסים ראשיים קדמיים אשר מתרוממים ונשארים מקובעים כל עוד הנהג מחליט שהם יישארו פתוחים. הבעיה עם הפנסים האלה היא שלפעמים ישנן תקלות במנגנון העלייה/הורדה של הפנסים. אחת הבעיות שאפשר למנוע ואני רוצה לסקור כאן, היא בעיית הפנס הקופץ בנסיעה.

המנגנון יחסית פשוט מאוד אך יקר. אם הולך המנוע של המנגנון, ותרצו אחד חדש מהחברה, תאלצו להיפרד מהרבה מזומנים.

אם ניקח פנס ונפרק אותו לגורמים נגלה שהוא מורכב מ:

מנוע ראשי (קיימים 2 כאלה, אחד לכל פנס)
מוט קישור (המוט שמקשר בין הפנס לבין בית הפנס, קיים מוט אחד לכל פנס)
תושבת הפנס (מאכלס את הפנס עצמו)
פנס עצמו בקוטר 7″

פנסים רוקדים בנסיעה מציקים גם לנהג וגם לנהגים אחרים. לעיתים הקפיצות משמעותיות עד כדי כך שרואים את ריצוד הפנס בשלטיי ההכוונה בכבישים ותאמינו לי, זה מציק.

אז למה זה קורה?

פנס שקופץ מראה על בעיה כלשהי שיכולה להתבטא בחופש במוט קישור או בציר המנוע. לצערנו, אם נוצר חופש בציר המנוע, המצב אבוד (אלא אם כן יש פתרון לתיקון החופש הזה מבלי להחליף את כל המנגנון. בכל אופן, לא ניסיתי לבדוק את זה) ותידרשו להחליף את המנוע. האשם בחופש שנוצר בציר המנוע הוא המוט קישור עצמו.

493007-fro

המוט קישור מאכלס בתוכו שתי תושבות טפלון וכל תושבת יושבת בקצה אחר. בעצם, נקודת החיבור למנוע היא בתושבת וכך גם לפנס הראשי, על ידי תושבת הטפלון. במשך הזמן התושבות האלה מתבלות בגלל זעזועי הכביש ובלאי טבעי ומה שקורה הוא שבמקום שהפנס או המנוע ישען על תושבות הטפלון, הוא פשוט נזרק אל החור במוט קישור עצמו. הדבר גורם לדפיקות רציניות ולבלאי מוגבר של ציר המנוע.

headlamp-lift-rod-mx-5-mk1-601-p

איך מונעים את זה ? פשוט מאוד. בודקים את המוט קישור באופן יזום ומחליפים אותו בעלות יחסית נמוכה.