מתעסק עם חשמל ? נתק מצבר

הסיבה שגרמה לי לכתוב את מאמר זה היא התקלה שקרתה לי במיאטה NB של חברה שלי.

הסיפור הוא כזה:

חודשיים אחרי שרכשנו את המיאטה NB של חברה שלי, החלטתי להעיף את המגבר והרדיו דיסק הלא מקורי וכמו כן להעיף את החוטיאדה. תוך כדי פירוקים הבחנתי בעוד כמה רכיבים שניתן להעיף אותם (אנטנות, רמקול, מחשב של דיבורית ועוד). התחלתי להסיר את אותם רכיבים תוך כדי שאני ממלמל מילות גנאי על כל המתקינים שעובדים בארץ, ולאחר ההסרה של אותם רכיבים אני מתחיל לחבר את המערכת שמע המקורית ואז מגלה שהיא לא עובדת. מתניע את המנוע על מנת לראות שהוא מניע ואז מגלה נורת תקלה דולקת.

ניסיון של חיבור מתאם OBDII לשקע הדיאגנוסטיקה לא צלח כי השקע חדל מלפעול. התחלתי לבדוק מה לעזאזל קרה כאן ואיך בדיוק המגבר שהסרתי ושאר הרכיבים קשורים. התחלתי להתעניין באופן הפעולה של המגבר כי חשבתי שהמגבר מספק את המתח לרדיו דיסק ואז כשהסרתי אותו, אז הרדיו דיסק לא קיבל מתח ולכן הוא לא נדלק.

התחלתי לבדוק את הפיוז של הרדיו ואז גיליתי שהוא תקין. למזלי מצאתי סכמות חשמל ברשת ואז גיליתי שהרדיו מקבל שני קווי מתח חיובים ושניהם עוברים אחרי פיוזים. פיוז אחד הוא הפיוז של הרדיו, והפיוז השני נקרא ROOM והוא השרוף. מסתבר שהפיוז ROOM מזין מתח גם לשקע דיאגנוסטיקה ולכן הוא גרם להדלקות נורת התראה כשהוא נשרף בעת הפירוקים.

החלפת הפיוז ROOM פתרה את הבעיה.

ועכשיו לאחד הטיפים החשובים ביותר.

אם אתה מתכוון להתעסק עם חשמל, אל תתעצל, נתק את הקוטב החיובי של המצבר. תאמין לי, זה ישתלם לך בסוף. עצם העובדה שאתה מבזבז זמן בלנסות לפתור את התקלה רק מוכיחה שניתוק מצבר הוא מחיר אפסי לעומת המחיר שתצטרך לשלם אם תקרה תקלה.

למדתי מהטעות הזו, מקווה שלכם היא לא תקרה.