לשמור על הגג

לשמור על הגג

הגג שלנו יכול לשרוד המון שנים אם נשמור עליו נכון. הנה מס. טיפים אשר יעזרו לכם להאריך את חיי הגג.

טיפ מס. 1

קפלו את הגג בטווחי טמפ’ מתאימים לפני יצרן הגגות. אם הגג מחומר ויניל, קפלו את הגג בטמפ’ גבוהות, בערך מעל 15 מעלות. אם לא תעשו זאת ותקפלו את הגג בטמפ’ נמוכות, הויניל ייסדק ותהיה לכם חדירת מים לאחר תקופה.

טיפ מס. 2

חלק מהגגות מצוידים בחלון פלסטיק וחלק בזכוכית. המיאטה מהדור הראשון הגיעה עם חלון פלסטיק שנעכר במשך הזמן והראות בו נהיה לקויה. המלצה שלי ? החליפו בהזדמנות הראשונה את הגג לאחד כזה שיש בו חלון זכוכית. חלון זכוכית יכול להגיע ללא מפשיר אדים ויכול להגיע עם מפשיר אדים, דבר שיצריך חיבור לחשמל הרכב.

טיפ מס. 3

ישנם המון חומרי טיפוח לגג שנמצאים בשוק וניתן לרכוש אותם. אני אישית לא הכי משתמש באותם חומרים ותהליך הניקיון והטיפוח נעשה בעדינות בזמן שטיפת הרכב. אני שוטף את הגג עם המון סבון וספוג עדין.

טיפ מס. 4

בקיץ כשחם, ובא לכם לקפל את הגג, החלק הפנימי של הגג נחשף לקרני השמש ומתבהר. כדי להגן על הגג, נסו להשיג טוני (Tonneau) אשר מכסה את הגג ומונע מקרני השמש לחדור אליו.

טיפ מס. 5

בזמן ניקיון חלון הזכוכית מבפנים, היזהרו מלפצוע את מוליכי המתכת של מפשיר האדים. השתמשו בחומר עדין לניגוב כמו מטלית מיקרופיבר למשל.

טיפ מס. 6

תעלת הגשם המקורית אשר אמורה להסיע את המים למרזבים היא מפלסטיק. במשך הזמן היא נהרסת ואז נוצרים בה סדקים, דבר שגורם למים לחלחל אל תוך תא הנוסעים. אם יש לכם חדירת מים, אתם חייבים להחליף את התעלה. באותה הזדמנות בדקו גם את מצב הגג שלכם, אולי שווה להזמין גג שכבר כולל את התעלת גשם ורצוי שהתעלה תהא מגומי ולא מפלסטיק.

טיפ מס. 7

ניתן להתיז ספריי סיליקון על גומיות האטימה בשביל לדחות את המים. ספריי סיליקון גם ישמור על הגומיות.

טיפ מס. 8

דאגו תמיד לסגור חלונות כשהדלתות  פתוחות(אלא אם כן אתם בנסיעה ואז אין לכם הרבה ברירות). סגירת חלונות במצב שהדלתות סגורות יכולות להרוס את גומיות האיטום שעל שלד הגג.

טיפ מס. 9

תמיד לחצו על כפתורי האבטחה בשביל לשחרר את הידיות נעילה בדור הראשון והשני של המיאטה. הפעלת כוח תגרום לשחיקה מוגברת של הידית.