למה כדאי לעבוד עם ידית מומנט…

כדי לא להגיע למצב הזה !!

P1010011

אז מה קרה כאן ואיך ידית מומנט קשורה לעניין ? מה שקרה, שביום בהיר אחד החלטתי לבצע ישור קו למנוע של המיאטה שלי. הכל הלך יפה, הפירוק, ההרכבה, ואפילו המיאטה החזיקה מעמד כשנה וחצי עד לתחילת השיפוץ הגדול שהתחיל באפריל 2011.  ראשית, על מנת שתבינו מה מצולם בתמונה מעל, אנסה לתאר בקצרה את התמונה.

הציר שעליו מסומן החץ הצהוב הוא הציר הראשי של המנוע, גל הארכובה. הוא אחראי על הפיכת התנועה הקווית של הבוכנות לתנועה סיבובית שבסוף מתבטאת בתנועה סיבובית בתיבת ההילוכים. על הציר יושב גלגל שיניים שכל תפקידו הוא להניע את רצועת התזמון. בתמונה הבאה אנו רואים את הגלגל שיניים הנ”ל.

P1010003

הגלגל שיניים אמור להסתובב ביחד עם הגל ארכובה. מאזדה החליטה להשתמש ב-שגם מתכת אשר נכנס בחריץ של הגל ושל הגלגל שיניים בהתאמה מושלמת. כיוון שגלגל השיניים כמעט ולא עומד בעומס, השגם הקטנטן הזה מספיק בהחלט על מנת להניע את הרצועה שבסופו של דבר מניעה את גלי הזיזים האחראיים על פתיחת השסתומים (מה שסוגר את השסתומים אלו הם הקפיצים שלהם למי שתהה).  בתמונה הבאה רואים את השגם. במקרה הזה הוא אכול וטחון. אספר בהמשך למה דבר כזה קורה ואיך מונעים אותו.

P1010005

אז מה קרה כאן ?

מה שקרה הוא שהשגם הקטן נטחן בגלל חופש שהתחיל בקטן והתגבר במשך שנה וחצי. החופש התחיל בגלל שבזמנו, ביישור קו שעשיתי, לא סגרתי עם ידית מומנט את בורג ה-21 מ”מ שמהדק פולי של הרצועות אל הגלגל שיניים ובסופו של דבר מהדק גם את השגם. במשך הזמן הפולי רצועות נע באובליות וטחן את השגם, את הגלגל שיניים וגם את גל הארכובה. בגלל טעות קטנה, החלפתי מנוע שעלה לי לא מעט.

איך המנוע מתנהג במצב כזה ? חוסר תזמון של השסתומים מורגש, תצרוכת דלק מוגבת וכושר סחיבה קטן של המנוע.

איך נמנעים ממצב כזה ?

1)בזמן פירוק השגם, שימו לב איך הוא מורכב. יש לו כיוון מסויים ואם תחטאו בהרכבה, הרסתם מנוע.

2)אף פעם לא להדק את בורג ה-21 מ”מ בלי שהפולי רצועות האביזרים מורכב.

3) תמיד לחזק עם ידית מומנט את בורג ה-21 מ”מ

4)תמיד לוודא שאין חופש ואובליות חריגה לאחר ההרכבה של פולי רצועות האביזרים.