מערכת היניקה

 air filter house air filter

ACL : Air Cleaner

כמו שחשבתם, תפקידו לסנן את האוויר שנכנס למנוע. באוויר שלנו יש חלקיקים אשר יכולים להרוס את המנוע ולשבש את תפקודו. הפילטר מוחבא בתוך בית פילטר שמורכב משני חלקים. הראשון הבית של הפילטר שאליו מחובר צינור יניקת אוויר קר שמגיע מהכנף השמאלית (עם כיוון הנסיעה) והחלק השני הוא המכסה של בית הפילטר שאליו מחוברים שני החיישנים שמודדים את טמפ' האוויר וכמות האוויר הנכנס למנוע. מכסה בית הפילטר אמור להיות מורכב בצורה הרמטית לבית הפילטר, אחרת ישאב אוויר לא מסונן למנוע.

BAC-2 BAC

BAC : Air Valve

שסתום זה יושב מתחת לבית המצערת ותפקידו לגרום לחימום מהיר של המנוע כשהוא קר. אל שסתום זה מחוברים צינורות מים של מערכת הקירור, ובתוך השסתום ישנו שסתום תרמו-ווקס אשר מגיב לטמפ' המים ובכך מאפשר סגירה או פתיחה של מעבר אוויר חילופי (לא דרך פרפרית המצערת) אל סעפת היניקה.

BAC

IAC: Idle Air Control valve

חלק זה נמצא בתוך ה-BAC. הוא אחראי על אספקת אוויר עוקפת מצערת ללא תלות בטמפ' המנוע.חלק זה נשלט על ידי ה-PCM.

Intake Air Temperature

IAT : Intake Air Temperature

חיישן זה ממוקם בתוך בית חיישן כמות האוויר ותפקידו למדוד את טמפ' האוויר ולדווח ל-PCM.

maf

MAF : Mass Air Flow

חיישן אשר יעודו הוא לבדוק את מסת האוויר המסונן שנכנס למנוע. הוא יושב בצמוד לבית פילטר האוויר ואיתו יושב גם חיישן הטמפ' שמודד את טמפ' האוויר. חיישן זה מתלכלך כל כמה עשרות אלפי ק"מ ורצוי לנקות אותו מידי על ידי תרסיס לניקוי קרבורטורים, אך בעדינות ובמרחק של כ-15-20 ס"מ מהחיישן עצמו.

pcv

PCV : Positive Crankcase ventilation Valve

שסתום זה הוא חד כיווני ותפקידו להעביר אדי שמן אל תוך סעפת היניקה במטרה להקטין זיהום אוויר. השסתום ממוקם על מכסה השסתומים ומחובר לסעפת היניקה.

 ניתן ואף רצוי לנקות אותו מידי פעם עם ספריי קרבורטור ולבדוק את תקינות השסתום.

SONY DSC

PRC : Pressure Regulator Control

רכיב זה עובד על התת-לחץ אשר שורר בסעפת היניקה ותפקידו להפעיל את ה-Fuel Pressure Regulator.

Resonance chamber

Resonance chamber

תא זה מחובר ישירות לצינור שמוביל אוויר נקי מהפילטר אוויר אל תוך בית המצערת. לתא זה תפקיד חשוב, להקטין את התהודות שהמנוע מייצר וגם לייעל את מומנט המנוע. הסרה של צנרת מקורית זאת יכולה לפגוע במומנט המנוע.

throttlebody

Throttle body

בית המצערת הוא השער הראשי של האוויר. בתוכו קיימת פרפרית אשר נשלטת על ידך, הנהג/ת. הפרפרית מחוברת ישירות עם כבל מתכת שזור ישירות לדוושת הגז. בית המצערת גם מאכלס את חיישן זווית המצערת (TPS) ואת ה-BAC ואת ה-IAC.

 

tps

TPS : Throttle Position Sensor

חיישן מצערת זה ממוקם על בית המצערת ותפקידו לדווח על זווית הפרפרית למחשב המנוע בכל רגע נתון. כאשר המחשב מקבל דיווח על זווית הפרפרית, הוא יודע כמה הנהג מעוניין להאיץ וכמה אוויר נכנס למנוע (דיווח קודם על ידי חיישן כמות האוויר) ובכך להתאים את כמות הדלק לכמות האוויר.