אבחון תקלות

דיאגנוסטיקה למיאטה

 

לפני שניגש לדבר על אבחון תקלות לרכב, צריך קודם לחזור מעט לעבר שבו כלי הרכב היו פשוטים ולא כאלה מתוחכמים. עם התפתחות הטכנולוגיה, הגיעו גם דרישות מצד ממשלות, וארגונים לייעל את מנועי הבעירה הפנימית בכלי הרכב. נוצרו תקנות זיהום אוויר ורגולציות חדשות וכל יצרן רכב שרצה למכור את דגמיו היה נדרש לעמוד באותן תקנות ורגולציות בין אם זה היה בשוק המקומי או בשווקים בין-לאומיים.

עד לשנת 95, רוב רובם המוחלט של כלי הרכב היו מונעים על ידי מנוע בנזין או דיזל פשוטים ללא מערכות ניהול מנוע. במנועי הבנזין היה קרבוטור שדאג לערבב את התערובת (1 סמ”ק בנזין ו-14.7 סמ”ק אוויר) ולהכין אותה לשריפה. יצרנים תמיד ניסו לייעל באופן מתמיד את יעילותם של מנועי הבנזין של רכביהם אך באותה תקופה התקנת מערכות הזרקת דלק פשוטות ולא מתוחכמות היו יקרות מידי לייצור, דבר שהיה מייקר את עלותן של אותן מכוניות ללקוח. החל משנת 95, ממשלות במדינות מסויימות חייבו את היצרניות להתקין ממיר קטליטי במערכת הפליטה על מנת שהגזים שהמנוע פולט יהיו “ידידותיים” יותר. עם דרישה זו גם הדלק התחלף מדלק עם עופרת (אוקטן 91,93) לדלק נטול עופרת (95,98 למשל) כיוון שהעופרת פוגעת בממיר הקטליטי ומסוכן לסביבה. הותקנו מערכות הזרקה מתוחכמות יותר והן דרשו מערכות ניהול מנוע ממוחשבות.

מערכת ניהול מנוע היא מערכת שמורכבת בעיקר ממחשב ניהול ומחיישנים שמותקנים במקומות שונים ברכב עם תפקידים שונים ומגוונים שכל תפקידם הוא לדווח למחשב ניהול מה קורה בכל רגע נתון ברכב. מחשב ניהול המנוע אמנם מקבל דיווחים מהחיישנים אך יש לו גם אופציה לפלוט חלק מהדיווחים על ידי חיבור ציוד אבחון לשקע האבחון.

מהו OBD?

ראשי התיבות של OBD הן On-board diagnostic. OBD הוא תקן שנוצר בשנות ה-80 על מנת לאפשר לאנשי השירות במוסכים למשוך מידע בסיסי כגון נתונים בזמן אמת או תקלות ממחשב ניהול המנוע. תקן ה-OBD עבר אבולציות בשנים האחרונות. עד לשנת 96 בארה”ב הגרסא הראשונה של OBD נקראה OBDI נמצאה ברכבים ורק ב-96 הוחלף התקן ל-OBDII המוכר לנו היום. אגב בארץ ובאירופה, OBDII נכנס ב-2001 וניתן למצוא היום כלי רכב שלהם שני שקעי אבחון משני הסוגים.

OBD ומיאטה

הדור הראשון של המיאטה צויד במערכת הזרקת מנוע עם מערכת ניהול בעלת שקע אבחון OBD. מיקום השקע הוא ליד הכנף הקדמית שמאלית בתוך תא המנוע. בשנות ה-90 מאזדה מכרה למוסכי השירות של היבואן מכשיר אבחון שנקרא NGS. באמצעות המכשיר היה ניתן להוציא מזכרון המחשב ניהול מנוע תקלות בזמן אמת או כאלה שנשמרו בזכרון. כמו כן, היה ניתן להוציא נתוני מנוע בסיסיים כגון טמפ’ המים, סיבובי מנוע, חיישן למדא, זווית פתיחת מצערת ומסת האוויר שנכנסת למנוע ועוד נתונים. כמובן שהיה ניתן לאפס תקלות מהמחשב אך לא היה ניתן לצרוב ערכים שונים כגון מפות דלק והצתה. בשנת 96 שקעי ה-OBD במיאטה שודרגו לתקן החדש OBDII אך הוא עדיין נשאר מוגבל. מחשב האבחון שנמכר למוסכים השתדרג גם כן למחשב שמריץ מערכת הפעלה של מיקרוסופט והוא נקרא WDS ובהמשך גרסאות קטנות יותר של מחשבי אבחון נמכרו למוסכים (PDS).

הדור השני והשלישי כבר קיבלו את הגרסא המעודכנת של ה-OBDII והשקע עבר מתא המנוע אל תוך תא הנוסעים ליד רגל הנהג.

ההבדלים הפיזיים בין השקעים:

diag_mod_big download 41gusPUJaTL
שקע OBDI הוא שקע יותר מרובע בעל 17 פינים (לא מספק חשמל למחשב האבחון). שקע OBDII הוא שקע מלבני בעל 16 פינים (מספק חשמל למחשב האבחון). כבל מתאם בין השקעים. לא בטוח שהוא עובד.

 

איך מאבחנים תקלות ומושכים נתונים ללא מחשבי אבחון מורשים של המוסכים?

בדור הראשון ניתן להוציא תקלות בלבד על ידי חיבור נורת LED לפינים B+ ו-FEN וגישור פינים TEN ו-GND. ניתן ליצור את הערכה הזו בקלות אך ניתן למצוא אותה גם בחנויות ברשת במחיר מצחיק. יצרתם או שהזמנתם את הקיט ועכשיו שלב הבדיקה. גשו לתא המנוע, מצאו את שקע הדיאגנוסטיקה שנמצא באזור כנף שמאל (כיוון הנדיעה קדימה) וגשרו את פינים TEN – GND כשהמנוע עובד (לא חובה מנוע עובד, אבל שהסוויץ יהיה פתוח עד הסוף). חברו את נורת ה-LED לפינים B+  ו-FEN. אם הנורה לא נדלקת, אז או שאין כלל תקלות שמורות או ברגע נתון, או שהקוטביות של הנורה הפוך (הזרם עובר בכיוון אחד בנורת LED), או שהמגעים לא תקינים.

הנורה מהבהבת? מזל טוב. יש לכם תקלה היסטורית או ברגע אמת. אז איך מפענחים?

בגדול, קוד תקלה מורכב מספרה אחת או משתי ספרות. הבהוב ארוך של הנורה מציין את הספרה הראשונה והבהובים קצרים מציינים את הספרה השנייה בקוד. למשל,

שני הבהובים ארוכים – 2 וארבע הבהובים ארוכים – 4 = קוד תקלה 24

עוד דוגמא :

הבהוב אחד ארוך ויחיד – 1 וללא הבהובים קצרים = קוד תקלה 1

שימו לב, הנורה תהבהב באופן מחזורי לאחר שכל קודי התקלה שבמחשב נקראו ואז יתחיל מחזור חדש של הבהובים. ההמלצה היא לחכות שני מחזורים כדי להיות בטוחים שכל קודי התקלות נקראו.

להלן רשימת קודי התקלה

codes

connector

אבחון תקלות בשאר הדורות

כאמור, בשאר הדורות של המיאטה יש תקן OBDII שבו ניתן להוציא יותר קודי תקלות ולראות יותר מידע בזמן נתון ממחשב ניהול המנוע. במקרים מסויימים ניתן גם לצרוב תוכנה חדשה (בדרך כלל מאזדה משחררת עדכונים תקופתיים למוסכי הרשת על מנת שהם יזמנו את הלקוחות לעדכון תוכנה).

על ידי רכישת מתאם OBDII שעלותו פחות מ-100 ש”ח (כולל משלוח) תוכלו גם אתם למשוך תקלות ואף לראות בצורה גרפית על ידי אפליקציות לסמארטפון או לטאבלט שברשותכם מידע בזמן אמת. את המתאמים ניתן למצוא באתרי מסחר דוגמת Ebay או AliExpress ואת האפליקציות ניתן למצוא בחנויות המקוונות של אפל או של גוגל (דוגמא מצויינת היא אפליקציית torque).

התהליך של הוצאת מידע ממחשב הניהול מנוע הוא פשוט. צריך לחבר ליצור חיבור בין המתאם לבין הסמארטפון/טאבלט על ידי בלוטות’ או רשת Wi-Fi (המתאם יכול ליצור) ואז להריץ את האפליקציה ובזה מסתיים שלב החיבור הראשוני. כבר במסך הראשון תוכלו לראות נתונים בסיסיים והאפליקצייה מאפשרת עריכת וויג’דטים לפי הצורך.

torque