מה כדאי לקנות ? NA, NB,NC או בכלל ND – פרק שלישי ואחרון

הגענו לדור השלישי והרביעי בסדרת המאמרים ‘ מה כדאי לקנות…’

לאחר שני דורות מוצלחים מאוד אך עם לא מעט ביקורות על העדר ביצועי מנוע, מאזדה החליטה לבצע שינויים בדור השלישי של המיאטה. דרישות הבטיחות ודרישות לאבזור מתקדם יותר גרמו להרבה יצרניות לתכנן מכוניות בטוחות ופחות מזהמות אך גם כבדות יותר וחסרות אופי. מאזדה הייתה קשובה לקהל המעריצים של המיאטה שרצו יותר כח בגלגלים אך בו זמנית הייתה צריכה לשמר כמה קווים מנחים בסיסיים בתכנון הדור השלישי שהנחו את היצרנית מתחילת תכנון הדור הראשון.הפעם היא קצת פספסה.

בניגוד לשני הדורות הראשונים, הדור השלישי מעט שונה. בעצם, הרבה שונה. אתחיל דווקא עם הדברים החיובים. יחידת הכח. סוף סוף מאזדה הוסיפה עוד כמה סוסים צעירים לאורווה ועוד כמה ק”גמים והמיאטה הרגישה נפלא עם תוספת הכח הזו אך פה בערך מסתכמים הדברים הטובים בדור השלישי. למה אתם שואלים? הדור השלישי אמנם משתייך לסגמנט הרודסטר והוא גם ממשיך את הקו העיצובי של הדורות הקודמים, אך הוא מרגיש כבד יותר, עם מרכב תפוח יותר ועמוס יותר באבזור ו-יש לו גם גג קשיח חשמלי (בחלק מהדגמים). לא שזה נורא, אבל, קצת חריגה מכללי הרודסטר הבסיסיים, הייתי אומר.

mx_05_001s

לקנות את הדור השלישי, כן או לא?
למה לא? זו עדיין מיאטה. היא מודרנית, היא מאובזרת, יותר בטיחותית ויש לה כח. היום הפער מחירים בין הדור השני (למכוניות שמורות) לבין הדור השלישי מאוד הצטמצם וניתן בהחלט עם טיפה מאמץ להתחדש ברכב מודרני וחזק יותר. המיאטה NC מתאימה לחברה צעירים שמחפשים את הכח שחסר בדורות הראשונים, וכמו בדגמים הקודמים, יש לה פוטנציאל רב לשיפורים.

עכשיו הגענו לדור הרביעי והאחרון מבית היוצר של מאזדה.

עם הקצאה נוכחית של 20 יחידות עד סוף השנה ובתקווה שהקצאה זו תגדל בשנה הבאה בארצנו הקטנטנה, הדור החדש של המיאטה הולך להיות להיט. מאזדה החליטה להחזיר את הדור החדש לשורשיו. המיאטה החדשה עשתה דיאטה חזקה גםפ במשקל וגם במימדיים, קיבלה טכנולוגיה חדשה, והמון אבזור מתקדם בתוך מעטפת חדשה בעלת עיצוב מעניין ומודרני יותר והיא מציעה ביצועי נהיגה טובים יותר. נכון לכתיבת שורות אלו, סביר להניח שלא תוכלו לרכוש את הדור החדש בסוכנויות כי כל 20 היחידות שהיצרן הקצה ליבואן נחטפו, אבל כולי תקווה שהחל משנה הבאה היבואן יקבל כמות רכבים גדולה יותר ונתחיל לראות יותר מהדור החדש בכבישים.

P1J10142l

לסיכום, בין אם אתם חברה שמחפשים כח, או קלאסיקה או סתם כאלה שמחפשים לפתוח את הגג בנסיעה מנהלתית, המיאטה היא מכונית נפלאה למשימה וכל דור ימלא את משימתו בהצלחה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.