המלצה : חיישן חמצן וממיר קטליטי

המלצה : חיישן חמצן וממיר קטליטי

טיפול במערכת הפליטה של המנוע הוא אחד הטיפולים החשובים שקיימים במכונית שלכם. מעבר לכך שהטיפול יכול לעזור לעבור את בדיקת 4 הגזים במכוני הטסטים, הוא גם ידידותי לסביבה ולפעולת המנוע של מכוניתכם. אני מדבר היום על שני חלפים חשובים שבעלי רכבים נוטים להזניחם כיוון שהם פחות מעניינים ונראים לנו.

שני החלפים עליהם אני רוצה לשים עליהם את הפוקוס, הם ממיר קטליטי וחיישן חמצן.

מה תפקידם ?

חיישן חמצן (למדה) מדווח למחשב ניהול המנוע בזמן אמת על יחס האוויר והדלק לפי כמות החמצן שקיימת בגזי הפליטה. במידה וחיישן החמצן מזהה שתערובת הדלק חסרה בחמצן באופן קבוע, הוא מעביר דיווח למחשב הרכב, והמחשב ייתן פקודה להזריק יותר דלק למערכת. במידה והחיישן יזהה תערובת עשירה בחמצן באופן קבוע, הוא שוב יעביר זאת למחשב המנוע על מנת לדלל את כמות הדלק במערכת, דבר אשר יכול לגרום לגמגומים או קרטועים ברכב. במידה וחיישן החמצן אינו תקין, הוא מדווח או לא מדווח ערכים למחשב הניהול ובכך יכולים להפגע ביצועי המנוע ונתוני זיהום האוויר.

ממיר קטליטי הינו חלק ממערכת פליטת הגזים של המנוע ותפקידו להפחית את זיהום האויר על ידי המרת החלקיקים המזהמים לפחמן דו חמצני ומים. הוא מורכב על צנרת האגזוז ותקלה בממיר הקטליטי או ממיר קטליטי סתום עלולה להביא לצריכת דלק גבוהה וכן רמות חריגות של זיהום אויר, דבר שימנע מהרכב לעבור טסט.

מתי מחליפים?

ממיר וחיישן חמצן אמורים להחזיק מעמד כ-100,000 ק”מ בתנאים אידיאלים (כאשר תחזוקת המנוע טובה) ולאחר מכן הם יכולים לזייף בפעולתם. כיוון שההמלצה שלי על המוצרים היא מניסיון אישי שלי על המיאטה מהדור הראשון, אתייחס ברשותכם רק לדור הזה אך את המסקנות תוכלו להפיק גם לגבי שאר הדורות. הדור הראשון של המיאטה הגיע עם חיישן חמצן יחיד וממיר קטליטי שמורכב ממש מיד אחרי החיישן. לא ידוע לי האם הוחלף אצל הבעלים הקודמים חיישן חמצן אך ממיר קטליטי אני יודע בוודאות שהוחלף ועל ידי לפחות פעמיים. הממיר שהאחרון שהוחלף היה ממיר סיני שעלה בארץ כ-1000 ש”ח כולל עבודה. החלטתי לרכוש ממיר מחברת MAGNAFLOW הידועה ברכיבי מערכת הפליטה שלה, וחיישן חמצן של חברת דנסו המפורסמת. ההתקנה הייתה פשוטה וטובה ולגבי הממיר, לא צריך לבצע שום התאמות בהרכבה, אלא פשוט לפרק את הישן ולהרכיב במקומו את החדש.

פרוט החלפים

ממיר קטליטי של MAGNAFLOW הכולל שני אטמים – קישור לעמוד המכירה

חיישן חמצן של דנסו – קישור לעמוד המכירה

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.