צריך מערכת שמע, טלוויזיה וגם הילוכים, לא ?

צריך מערכת שמע, טלוויזיה וגם הילוכים, לא ?

למרות שעד עכשיו שיחקתי עם אוזניות בעלות מערכת שמע היקפית (7.1), החלטתי שאני מעוניין להרכיב מערכת שמע 5.1. חבר מהעבודה מכר לי בסכום של 100 ש”ח מערכת פנסוניק (דגם  SC-PT75) יחסית ישנה הכוללת 5 רמקולים + סאב וופר ומגבר עם כניסה דיגיטלית אופטית. מיד התחלתי לחשוב איך אני מחבר את הרמקולים ואיך אני מתכנן את החיווט בעמדה. הכנסתי מדפונים קטנים בצורת סנפירים לרמקולים הקדמיים שיקנו מראה זורם וספורטיבי. בשביל המראה האסתטי, השתמשתי בשני מוטות מתכת שחורים עם מדפים קטנים לרמקולים האחוריים. רציתי ליצור וויברציות מהסאב וופר בזמן שאני נוהג (למשל כשאני בורח מהמסלול), לכן התקנתי את הסאב מתחת למושב. יצרתי חור יעודי ויחסית מדויק כדי שכל צליל שהסאב מייצר, יועבר מידית לשלדה של העמדה. אני לא אוהב את רמקול הסנטר כי הוא דומה בצורתו לשאר הרמקולים, לכן הזמנתי רמקול סנטר שוכב שאותו אמקם על הטלוויזיה.

front speakers rear speakers

למגבר יצרתי מדף יעודי והרכבתי אותו תחת המדף של ההגה.

amplifier

בהמשך אדווח על פתרונות החיווט שחשבתי עליהם. המטרה היא להעלים כמה שאפשר את החוטים.

ידית הילוכים

כמו שאתם רואים בתמונה הקודמת הרכבתי את ידית ההילוכים. יצרתי תושבת ייעודית בצורה אלכסונית והרכבתי על מדף ברוחב של הידית את הידית. בהמשך אני הולך לבנות פאנל שליטה שבנוסף לפונקציונליות שהוא יספק לי, הוא גם ייתן יציבות טובה יותר לתושבת של הידית הילוכים.

טלוויזיה

רכשתי לי טלוויזיה בגודל 40 אינטש של פיליפס עם מערכת הפעלה אנדרואיד (דגם 40PFH5500) ומיקמתי אותה על המדף של ההגה. בעתיד אני הולך לייצר עמוד יעודי שיחזיק באמצעות זרוע את הטלוויזיה באוויר. הסיבה שבחרתי בטלוויזיה הזו כי היא נתנה לי את התמורה המלאה למחיר (כ-2900 ש”ח) ובנוסף היא גם מריצה אנדרואיד ומבחינת מראה היא עדינה בעיצובה.

40PFH5500

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.