צניחה במכירות למאזדה מיאטה?

צניחה במכירות למאזדה מיאטה?

מאזדה ארה”ב מדווחת על האטה במכירות של הדור הרביעי וככל הנראה המספרים השליליים מגיעים כתוצאה מתחילת מכירת המקבילה של המיאטה החדשה שמיוצרת במפעלי מאזדה, הפיאט 124 ספיידר שלא מזמן החלה להמכר בשוק האמריקאי.

פיאט 124 ספיידר החדשה הינה מכונית כמעט זהה לדור החדש של המיאטה והיא נוצרה עקב שיתוף פעולה שנחתם ב-2012 בין מאזדה לחברת הבת אלפא לייצור מכונית רודסטר קלת משקל, אך זאת העבירה את המושכות לחברת האם פיאט שלקחה על עצמה ליצור דגם רטרו למכונית שנחשפה עוד בשנות ה-60. הפיאט מיוצרת במפעלי מאזדה ולמעט יחידת כח, עיצוב מרכב שונה מעיצובה של מקבילתה היפנית ומתלים יותר מרוסנים, שאר המכלולים זהים בין האחיות.

האם מאזדה ירו לעצמם ברגל?

כרגע הפופולריות של הפיאט 124 גבוהה כיוון שהמכונית מציעה ‘אופי’ קצת אחר מזה של המיאטה וסיבה נוספת היא שהמכונית כרגע חדשה ולמעריצי המותג ישנה אפשרות ליהנות ממכונית שנעלמה וחזרה לה לשוק. אבל מבחני הדרכים ההשוואתיים בוצעו בין שתי האחיות מספרים שההבדל בין שתיהן הוא לטובת המיאטה אך בקצת. נכון, הפיאט משתמשת במנוע מוגדש טורבו, דבר שקורץ מאוד לחובבי הנהיגה, אך מבחני הדרכים מדווחים על תאוצה עדיפה יותר למיאטה עקב תגובה וחדות מצערת טובים יותר.

מרוץ החימוש כבר החל ואני מאמין שמאזדה תצטרך לתת מענה לפופולריות הגוברת של האיטלקייה. בעבר כשנתוני המכירות היו נמוכים, על מנת לרענן את הדגם ולהאיץ את מכירותיו, מאזדה הייתה מוכרת דגמים מיוחדים ומוגבלים ביצור וככל הנראה היא תמשיך לעשות זאת גם בעתיד.

הנקודה הישראלית

ההערכות שהפיאט 124 תגיע לישראל בגרסה המחוזקת שלה, ה-Abrath אך כרגע לא ידוע המפרט הטכני ולא המחיר, אבל השמועות מספרות על סכום גבוה יותר מעלות המיאטה בישראל. אנו נמתין בסבלנות למידע חדש.

 

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.