מהדורת 100th Anniversary – בישראל

אמנם קצת באיחור  של שנה (דיווחתי לפני שנה על המהדורה בקישור הבא), אבל מוטב מאוחר מאשר אף פעם. מאזדה, אשר נוסדה ב-1920 בשם Toyo Kogyo ltd, החלה את דרכה דווקא בייצור כלי מיכון ומוצרים משעם. כעבור מספר שנים היא החלה לייצר תלתי אופן ממונעים כדוגמת ה-Type G אך מכרה אותם תחת מותגי רכב אחרים כדוגמת מיצובישי. עד לתחילת שנות ה-60, מאזדה ייצרה רכבים מסחריים בלבד. ב-1960 העולם נחשף לראשונה למכונית המשפחתית הראשונה מבית מאזדה, הלוא היא ה-R360 הקטנה בעלת המנוע מקורר אוויר וכ-356 סמ”ק.

60 שנה לאחר חשיפת ה-R360 וכ-100 שנה לאחר היווסדה של היצרנית, מאזדה משחררת מהדורת 100th Anniversary מיוחדת ומוגבלת ביחידות למספר דגמים. הדגמים החלו להמכר בשנת 2020 במספר שווקים בעולם והשנה גם אלינו הגיעו מספר דגמים.

אז במה מדובר?

היבואנית שלנו קיבלה את המהדורה המיוחדת בשלושה דגמים. ה-6 הבכירה, הרכב פנאי CX-30 וכמובן המיאטה. יש לציין שבשאר העולם דגמים נוספים קיבלו את המהדורה המיוחדת. שלושת הדגמים קיבלו מרכב בצבע לבן פנינה (כמחווה לצבע הפנינה של ה-R360), סמלים יחודיים עם לוגו של 100 שנה,ריפודי עור בצבע בורדו, פאנלים בגימור מיוחד בצבע לבן,רצפת רכב ושטיחים בצבע בורדו. המחירים כמובן מטפסים טיפה צפונה וכל מהדורה כזו תימכר בכ-6000 שקלים נוספים.

בנימה אישית

את האמת? הופתעתי. חשבתי שמאזדה העולמית תדלג על מדינתנו הקטנה ותקצה את המהדורות המיוחדות למדינות אחרות, אך לשמחתי טעיתי וסוף סוף נוכל גם אנחנו ליהנות מדגמים מיוחדים אלה על כבישי ארצנו. אנו רואים שינוי חיובי בגישתה של היבואנית לגבי מהדורות אבזור מיוחדות. ראינו את זה בעבר בדגמי המיאטה ולכן הצעד הנוכחי מבורך. מקווה שימשיך כך.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.