מאזדה משחררת מהדורה מיוחדת לכל דגמיה לרגל היווסדות החברה בדיוק לפני 100 שנה.

מאזדה כיצרנית רכבים שאותה אנו מכירים כיום, נוסדה בכלל עם מטרה אחרת ובשם אחר. זה היה ב-1920 כאשר ג’יוג’ירו מאטסודה החליט שהוא מקים לחברה למוצרים מחומר שעם, אותו חומר שנמצא בבקבוק היין שלכם. כבר בתחילת שנות ה-30, החברה החלה להסב את עצמה לחברה שמייצרת כלי רכב מסחריים זעירים, חלקם תלתי-אופן, חלקם משאיות קטנות.  במלחמת העולם השניה, מפעלי הרכב ביפן נתרמו למאמץ המלחמתי והחלו לייצר עבור הצבא ציוד צבאי. פצצת האטום שהטילה ארה”ב על הירושימה ב-1945 גרמה נזק אדיר לעיר ומספר רב של אבדות אך המפעל כמעט ולא נפגע ומייסד החברה ניצל. אחרי המלחמה ולאחר הסכמי שלום, רק אחרי 40 שנה מרגע הקמתה, היא החלה לייצר כלי רכב לשוק הפרטי והרכב הראשון שהם הוציאו לשיווק,היה המאזדה R360 קופה בעלת מנוע ה-356 סמ”ק, מקורר אוויר. המכונית הזערורית הייתה להצלחה אדירה בשוק היפני ובזכותה מאזדה החלה להתרומם.

100 שנה אחרי מאזדה חוגגת. החל מבפרואר 2020, מאזדה קיימה ארועים בשווקים שונים בעולם, חידשה את אתרי המדיה שלה ועתה היא משחררת לשוק היפני בשלב זה, מהדורה מיוחדת לכל דגמיה הנקראת 100th Anniversary אשר הנושא שלה מחזיר אותנו אחורה לדגם ה-R360 קופה.

מאזדה, שהיא כמובן אלופה ביצירת מהודרות אבזור מיחדות, לקחה את המיאטה בגרסאת הגג הרך(כרגע לא ידוע עם גרסאת הגג הקשיח RF נכללת), שינתה את תא הנוסעים לצבע בורדו כאשר צבע לבן עוטה את צבעי המרכב ואת האמת? זה נראה טוב, במיוחד עם גג בורדו משגע, רק לא ברורה ההחלטה להשתמש בצבע לבן כשהצבע המקורי של ה-R360 קופה, היה בכלל שמנת.

אבזור הפנים כולל לוגו שמציין את 100 שנה במשענות ראש, בשטיחים ובספי הדלתות. אפילו המכסים בגלגלים מאכלסים את הלוגו החדש אבל בשילוב עם הלוגו המקורי עוד משנות ה-1920.

לרגל 100 שנה, אנו נאחל לה שתמשיך לייצר לנו מכוניות מדהימות לנהיגה, ושכמובן תחלץ מהמשבר הנוכחי שפוקד אותנו בתקופה קשה זו.

 

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.