מאהבת אמיתית MIATA NA

מאהבת אמיתית MIATA NA

היא לא מהירה אך זריזה, היא לא גדולה אבל  מלאה בנוכחות, מסובבת ראשים וגונבת מבטים.  מיאטה דור 1 ובשפת המיאטות, NA. למרות גילה המתקדם היא עדיין משתבחת עם השנים, וגורמת לך ללכת שבי אחריה.

שמי גיל שלוי, עו”ד במקצועי. החלטתי לכתוב את דעתי מנקודת מבטי האישית על המיאטה שברשותי. מודה, גם אני כמו כולם החזקתי  בדעה קדומה “מאזדה לא בבית ספרי” פריק של רכבים גרמניים,  עד ליום שנתקלתי בה. בכל זאת כמה כבר נתקלים בה.

אוי לשגרה

כבר תקופה ארוכה במהלך חיי אני מתחבט עם עצמי האם הגיע העת להגשים חלום ילדות, וסוף סוף לרכוש רכב  ספורט אמיתי. הוא חייב להיות  רכב סופ”ש קלאסי ואחד כזה שישכיח  את שגרת החיים המשעממת של עבודה בית (האבות שבנינו ודאי מבינים אותי). נכון תמיד תמצאו את הסיבות למה לא עכשיו?! אך הפעם זה נגמר, נפל הפור וההחלטה התקבלה פה אחד.

רצה הגורל והפגיש אותי עם חבר מתקופת הצבא בעלים של מיאטה NA שנת 95, אלון ויסמן שמו, לאחר שיח קצר וטיזינג שרק בעלי מיאטה יודעים לעשות החלטתי שאני רוצה מיאטה משלי. משהו בצורת הדיבור והתשוקה של אלון  באשר למיאטה שלו שידרו לי משהו אחר, שונה שלא הכרתי, אמרתי לעצמי איך בן אדם מאוהב כל כך ברכב בא בימים שכזה? בכל זאת במחיר של מיאטה יש היצע גדול של רכבים אך אף אחת לא תיתן לך מה שהיא תיתן לך הוא דאג להגיד לי שוב ושוב.

נמצאה כלה

לאחר מס’ חודשים, נמצאה כלה. מיאטה שנת 95 שטופלה מכאנית בחום ואהבה אבל עדין לא קיבלה חיצונית את המראה שהולם אותה, הקנייה הייתה מלאה בהרהורים היא לא גרמה לי להחסיר פעימה. קניתי אותה כסופה משעממת וקודרת, אשקר אם אומר שהייתי מסופק בכל פעם שהסתכלתי עליה, היה חסר לה יחס אישי ומגע מלטף, לא נחתי עד שצבעתי אותה בדיוק כפי שהגיע לה, צביעה ייחודית עוצרת נשימה.

יש יפות ממך אך אין יפות כמוך

אז למה דווקא מיאטה? מדוע כולם כל כך מאוהבים?

חיצונית, עוצרת נשימה לא גדולה אך מלאה בנוכחות, לא מהירה  אך בהחלט זריזה, לא הכי יפה אך אין יפה כמוה, זוהי המיאטה. בכל נסיעה היא גוררת אחריה אינספור מבטים, לעיתים גם צילומים, ברמזורים גורמת לנהגים להסיט מבטים ולצופרים להשמיע צלילים כזאת היא לאן שמגיעה משדרת אופי משלה, נכון היא לא הכי חזקה אך משהו בה גורם לך להתלהבות יתרה, בדיוק מה שחיפשתי.
פתאום הבקרים נראים כל כך אחרת קיימת בי כמיהה לצאת לעבודה (בימים שאני נוסע איתה), שאני והיא מחליפים מבטים, היא תמיד מזכירה לי סצנה ותיקה מעקיצה בשישים שניות, רנדל ריינס פוגש את “אלינור” ומדבר אליה כמו אל אהובתו.

קיים בה משהו מיוחד, הרגשת הנהג שיושב בפנים ומביט מבעד לחלון הקטן שממנו הכל נראה כל כך אחרת.

מכאנית, לא מדובר במנוע שש אלי קרב, אין לה מגדש טורבו או כוח זמין, סה”כ מדובר במנוע 1.8 בעל טכנולוגיה ותיקה אך למרות הכל היא קלילה ומזנקת ברמזורים. משהו בה גורם לי להרגיש שאני נוסע בשנות השמונים. בואו נשים דברים על דיוקם, לא מדובר  במכונת מלחמה, לא אחת שהייתי לוקח  לנסיעה ארוכה, אך בהחלט היא תמיד משאירה טעם לעוד. בכל סיבוב נהיגה שנגמר אני מדמיין את הפעם הבאה, משהו מיוחד בהעברת ההילוכים בשילוב ההנאה שבהנעה האחורית, התנהגות המרכב שגורם לך לזרוק זנב ללא מאמץ ביחוד עם גאנט 14, פשוט תחושה טובה בקוקפיט. לאנשים שמחפשים ריגושים וטעם של פעם אכן מיאטה תעשה את העבודה.

עם גג סגור החוויה שונה (בעיקר בגשם), מורגש שמדובר במנוע מיושן, הרעשים מדמים מכונת כביסה של פעם אם תרצו  ״קריסטל״, עם גג פתוח העסק שונה לגמרי היא שואגת ומשמיעה צליל נקי שמשתלב נהדר עם הרוח, ככל שאני לוחץ על הגז ומושך סל”ד ככה היא כועסת ונוסקת קדימה, כזאת היא  לרגע שקטה ומופנמת ובשנייה הופכת קורנת ומטורפת.

***תמונה מכלול פנימי(לפני)***

***תמונה מכלול פנימי (אחרי)***

לייף-סטייל

באשר למיאטה כל נושא העיצוב הוא עולם ומלואו, לקח לי זמן להבין את הנושא אין מדובר ברכב חדש לכן קהל היעד מתחלק לשניים,  כאלה שירצו לשמר את הישן ואף להקפיד על קו העיצוב הזה, וכאלה שיחפשו לחדש אותה, לא יאומן כמה מעריצים יש לרודסטאר הנפלא הזה, מאות של אתרים ופריטים מהזעירים ביותר לגדולים ביותר. כמובן שעומק הכיס משחק תפקיד חשוב, אך כמו תמיד הכסף לא משקר. הפריטים הייחודיים ביותר יעלו בהתאם, אינספור תוספות ושדרוגים משאירים אותי פעור פה כל פעם מחדש.  אין חלק שלא קיים.
בזמן הקצר שהיא איתי העברתי אותה שינוי מרשים שכלל כסאות שונים, דיפוני דלתות, כיסויים שונים למגוון חלקים וכו’.
לא להאמין שתחביב סופ״ש הפך לעיסוק יומי וחלק בלתי נפרד משגרת היום יום.

לסיכום-

לכל הגברים שחשקה נפשם במאהבת אמתית שתיתן לך ריגושים בלתי פוסקים, שתגשים לך את כל החלומות הרטובים ותביא אותך למקומות שבהם חלמת להיות.

מ י א ט ה NA.

עו”ד גיל שלוי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.