לראשונה בישראל : מהדורת אבזור מיוחדת לדור הרביעי של המיאטה

להבדיל ממדינות אחרות כמו יפן שקראו למהדורה המיוחדת “Red Top”, בישראל בחרו לא לתת שם מיוחד אלא להסתפק בצמד המילים “Special Edition”. אולי הם היו צריכים לקרוא לה Israel 70th Edition לציון 70 שנה למדינת ישראל. המהדורה המיוחדת נחשפה בתערוכת טוקיו באוקטובר 2017 ולאחר מכן החלה להימכר ביפן ובשאר מדינות העולם. לשמחתנו, סוף סוף נמכרת כאן רמת אבזור שונה מרמת האבזור הבסיסית ואולי נוצר פה תקדים לעתיד. למעשה, גם הגישה של הדילרים ברחבי העולם מתחילה להיות ברורה יותר. אין יותר מהדורות אבזור מיוחדות ומוגבלות בכמות הייצור המותאמות לכל מדינה, אלא מהדורות אבזור מיוחדות ואוניברסליות הנמכרות במספר מדינות במקביל. מהלך זה מביא את היצרנית לחסכון אדיר במערך הלוגיסטי שלה והוא גם מתבקש אם היא רוצה להתייעל פיננסית.

היסטוריה קלה על המיאטה בישראל (ניתן למצוא אפילו מידע בעמוד הזה):

מאז שהמיאטה שווקה בישראל, היא תמיד הגיעה ברמת אבזור אחת ויחסית בסיסית. הדור הראשון של המיאטה הגיע יחסית ערום ואפילו ללא מערכת שמע בעוד שבעולם צצו להן לא מעט מהדורות אבזור מיוחדות ומוגבלות כדי לרענן את המכירות. הדור השני הגיע קצת יותר מאובזר כאשר היבואן דלק-מוטורס בנה קונפיגורציה מותאמת לשוק הישראלי, וכך גם היה בייבוא הדור השלישי ובהתחלת ייבוא הדור הרביעי עד עתה.

אז מה המהדורה החדשה כוללת?

למעשה, הנושא העיקרי שמאזדה בחרה להתמקד בו במהדורה זו הוא הגג ופנים הרכב. הגג שמהדורה זו קיבלה הוא גג בד בצבע אדום – דובדבן ופנים הרכב קיבל מושבי עור Nappa חומים. מהדורה זו עולה כ-248,000 ₪ כ-5000 ₪ יותר ממחיר דגם הבסיס שעלה עד לא מזמן לכ-243,000 ₪ מ-233,000 ₪.

MX-5 Special Edition

תמונה מתוך מפרט הרכב החדש

המהדורה החדשה ודגם הבסיס גם מקבלים את העדכון הראשון של הדור הרביעי שכולל בעיקר כיול מחדש למתלים האחוריים וכיול מחדש למערכת ההיגוי. לא ידוע כרגע על שינויי עיצוב מינורים למרכב החיצוני כמקובל כשמאזדה מעדכנת את דגמיה וסביר להניח שלא נראה שינוי חיצוני במרכב.

ברגע שישוחרר הקטלוג המעודכן, אעדכן. אז הישארו מעודכנים!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.