להתראות שנת 2015, שלום 2016 !!

להתראות שנת 2015, שלום 2016 !!

ראשית, אני מעוניין להודות לכל האנשים שתמכו בי לאורך כל הדרך והביעו אמון בי ובמידע שיש באתר. היה לי חשוב לקבל פידבק חיובי על מנת שאוכל להמשיך במפעל החיים שהחלטתי ליזום. אתר MyMiata הוקם בשנת 2013 כאשר המטרה הייתה לעדכן חדשות וידיעות הקשורות למאזדה מיאטה (MX-5) ולהוות פלטפורמה למידע טכני ומידע כללי אודות המכונית המדוברת. במשך שנה וחצי עמלתי קשה להביא את האתר למצב שהוא נמצא בו, אם זה בעיצוב הכללי של האתר והחומר שנמצא במאגר המידע שבו. עתה, לאחר שהתיישרנו פחות או יותר עם העיצוב הכללי והמידע הבסיסי, עתידו של האתר לאכלס עוד מידע מעניין אודות הדגם ולפי ההיסטוריה שלי עם היצרן, אני מנבא שמאזדה מתכננת לנו עוד הפתעות בכל הקשור למיאטה הקטנה וכמובן אני אשתדל לעדכן כאן באתר במהירות האפשרית.

אז תודה לכם ושתהיה לנו שנה טובה מלאת הפתעות !

שמוליק

בארץ

שנת 2015 הביאה לנו את המיאטה החדשה לארץ (בעולם היא גם נקראת MX-5 וביפן Roadster). ההזמנות החלו בחודש יוני והדגמים הראשונים הגיעו באוגוסט אך הלקוחות המאושרים זכו לנהוג לראשונה ב-ND רק אחרי חגי תשרי. הדגם שהגיע לארץ צויד במנוע 2.0 ליטר משודך לתיבת הילוכים ידנית בעלת 6 הילוכים ודיפרנציאל מוגבל החלקה.כל זה במחיר של כ-235,000 ולאחר הורדת המע”מ כ-2000 ש”ח פחות. לאחר החגים צצו להן מיאטות באולמות התצוגה המרכזיים של דלק-מוטורס ועיתונות הרכב החלה לבצע מבחני דרכים.

כחלק מתהליך שינוי התדמית ושירות ללקוח, מאזדה העולמית דרשה מהיבואניות בעולם לשדרג את אתר האינטרנט על מנת שיהיה נגיש ונוח ללקוחות. בשעה טובה  האתר של מאזדה שינה את פניו לאחר שנים של עיצוב משעמם שכלל לא התאים לטכנולוגיה העדכנית בתחום אתרי האינטרנט.

mazda-site

גרסאות ורכבי קונספט

גרסאת ה-Club וה-Launch Edition שנמכרו בארה”ב החלו להמסר קצת לפני חגי ישראל. ביפן נחשפת גרסאת ה-NR-A הערומה מאבזור ומיועדת למסלול. השוק הבריטי קיבל לראשונה את מהדורת האבזור הראשונה לדגם החדש, ה-Sport Recaro בעלת מושבים ממותג Recaro ועוד מאפיינים ספורטיבים בדמות כונסי אוויר וחצאיות צד. בתערוכת SEMA שמתקיימת כל שנה בחודש אוקטובר, מאזדה חשפה שני דגמי קונספט מרהיבים אשר מרמזים על רוח תקופת הרודסטרים בשנות ה-50 וה-60. שני הדגמים שהם שונים בעיצובם קיבלו הרבה תשבוחות בעיתונות הרכב. ה-Speedster ללא השמשה הקדמית וללא מנגנון הגג נצבע בצבע כחול יחודי, וה-Spyder אשר נצבעה בצבע אפור יחודי קיבל גג בד פתוח (ביקיני סטייל).

Sport Recaro

Sport Recaro

SpeedSter

SpeedSter

Spyder

Spyder

Launch Edition

Launch Edition

NR-A

NR-A

Global Cup

Global Cup

בעולם

  • בחודש דצמבר גילינו שהדור הרביעי של המיאטה זכה בתואר ‘מכונית השנה ביפן’. זו הפעם השנייה שהמיאטה זוכה בתואר זה, הפעם הקודמת הייתה בשנת 2006 עם הדור השלישי.
  • האחות התאומה של המיאטה, ה-124 ספיידר נחשפה בתערוכת הרכב בלוס-אנג’לס בנובמבר.

Fiat 124 Spyder

2016 – האני מאמין שלי

  • דלק-מוטורס יחדשו את המלאי
  • גרסת גג קשיח תחל להמכר בעולם ואני מאמין שתגיע גם לארץ
  • כמו בכל דורות המיאטה, יצוצו להן גרסאות אבזור מיוחדות במדינות שונות בעולם
  • מאזדה הולכת לפרסם את רודסטר המיליון שלה וככל הנראה היא תצא בגרסאת אבזור מיוחדת