כל מה שרציתם לדעת על ה-RF – מידע מרוכז

כל מה שרציתם לדעת על ה-RF – מידע מרוכז

roadster-rf

תאריך ואירוע חשיפה : תערוכת הרכב בניו-יורק, מרץ 2016

הקדמה

לאחר מספר חודשים שבהם הדור הרביעי של המיאטה MX5 (Roadster ביפן) נמכר, מאזדה חשפה בתערוכת הרכב בניו יורק שהתקיימה בחודש מרץ השנה (2016) את גרסת הגג הקשיח של המכונית החדשה. טיזרים ממחלקת המדיה והשיווק של מאזדה שהיו לפני החשיפה הרשמית רמזו על דגם חדש ובכך סקרנותו של עולם הרכב התעצמה ורבים השתוקקו לדעת מה מאזדה בישלה הפעם. בתערוכה המדוברת מאזדה חשפה את גרסת הגג הקשיח החשמלי של הדור הרביעי אך להבדיל מגרסת הגג הקשיח החשמלי של הדור הקודם (NC-PRHT), ה-RF הציגה עיצוב שמזכיר את גרסאות ה-Targa של פורשה. למעשה המיאטה המוכרת לנו כמכונית רודסטר בעל גג נפתח, שינתה מעט את ההגדרה עם גרסת ה-RF החדשה בכך שחלק ממכלולי הגג משנים את הקו העיצובי של הרכב גם כשהגג הקשיח נפתח, בשונה מהדור השלישי שכל חלקי הגג מוסתרים ‘באמבטיה’ שבין המושבים לתא המטען. מאזדה מכוונת להכנס לשוק הפרימיום בדגמיה ואין ספק שדגם ה-RF מסייע לה בכוונותיה.

MX-5 Miata RF (3)

תפעול

על פי מאזדה, זמן פתיחת מנגנון הגג לוקח כ-13 שניות, כנ”ל גם לגבי הסגירה. למעשה זמן פתיחת/סגירת הגג הוא המהיר ביותר בקרב מתחרותיה של ה-RF. תפעול המנגנון נעשה על ידי לחיצה על כפתור אחד אשר ממוקם בקונסולה המרכזית בדש-בורד וכחיווי על מצב הגג, מאזדה הוסיפה אנימציה ממוחשבת בלוח השעונים. מאזדה מצהירה שכאשר הגג במצב פתוח, הוא לא פוגע בנפח תא המטען והוא נשאר כמעט זהה לנפח תא המטען של דגם הבד רך. בשונה ממנגנוני הגג של הדור השלישי, מנגנוני הגג של ה-RF כוללים 3 מכלולים. 2 מנגנונים שמזיזים את חלקי הגג ומנגנון אחד נוסף שתפקידו לתפעל את ידית הנעילה בקורת השמשה הקדמית באופן אוטומטי, שינוי מבורך מפתיחת הידית באופן ידני בדור השלישי.

פרטים טכניים נכון לשנים 2016-2017

כל דגמי ה-RF המשווקים בשווקים השונים בעולם מגיעים עם מנוע ה-2.0 ליטר SkyActiv שקיים בדגמי הבד רך יחד עם תיבות הילוכים אוטומטיות או ידניות בעלות 6 הילוכים קדמיים והילוך אחורי אשר מורידות את הכוח באמצעות סרן אחורי פתוח (בתיבת ההילוכים האוטומטית) ומוגבל החלקה (בדגמים עם התיבת הילוכים הידנית) אל גלגלי 17 אינטש בעלי עיצוב ייחודי. מאזדה מצהירה על משקל (לפי המפרט היפני) של כ-1100 ק”ג בדגמים עם תיבת ההילוכים הידנית וכ-1130 ק”ג בגרסאות האוטומטיות. עקב המשקל שהתווסף והמבנה האווירודינמי שהשתנה, מאזדה כיילה מחדש את מתלי הגלגל והיא מצהירה שהתנהגות הכביש שופרה והנהיגה במכונית הפכה לאיכותית ונעימה יותר.

שיווק :

מדינה תאריך מכירה גרסאות מחיר התחלתי (נכון ל-2016)
ארה”ב הזמנה מוקדמת ספטמבר 2016 1000 יחידות Launch Edition ,צבע Machine Grey Metallic 33,850 $
אנגליה הזמנה מוקדמת אוקטובר 2016 5000 יחידות Launch Edition ,צבעים SouL Red, Machine Grey Metallic  28,995.00 £  (מהדורה מוגבלת), 22,000 £ לגרסאות הרגילות
יפן דצמבר 2016 S,VS,RS ,כל הצבעים הזמינים  3,240,000 ¥ (לגרסאת S)

מתי אצלנו?

כרגע לא ידוע אם ה-RF תעלה ארצה ובאיזה מחיר. מה שכן ידוע הוא כמות המסירות הנמוכה של דגמי הבד רך עקב המחיר הגבוה.

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.