חודש הבא? מאזדה MX-5 חדשה?

חדשות מרעישות ואולי, לא. ככל הנראה עולם הרכב הולך להיות מופתע בחודש הבא כאשר מאזדה תציג בתערוכת הרכב בניו-יורק את הדור הרביעי של המיאטה. אם זה נכון, לא ברור למה מאזדה החליטה להפתיע את העולם בחשיפה מוקדמת כשהתכנון היה לחשוף את המיאטה בתערוכת שיקגו בתחילת שנה הבאה, כיוון שהיא חשפה את הדור הראשון של המיאטה בתערוכת שיקגו בשנת 89′ וכאקט סימבולי, היה ראוי יותר שהחשיפה תהיה בשיקגו. השערות עלו ברשת ובהן הטענות שתערוכת שיקגו היא פחות משמעותית למאזדה והתערוכה בניו-יורק היא משמעותית יותר ורלוונטית יותר כי מאזדה הולכת להציג שם ליין גדול של כלי רכב.

אז מה ידוע לנו על הדור הרביעי של המיאטה?

הדור הרביעי של המיאטה יחזור למימדים ומשקלים של הדור הראשון והשני. הדור השלישי מעט חרג במספרים ולכן התקבל בעולם הרכב כמשהו מעט חריג ועתה מאזדה רוצה לשחזר את ההצלחה שהייתה לדור הראשון ולשני. ידוע לנו שהדור הבא יקבל יחידת כח מסדרת Sky-Activ החדשה וככל הנראה שתי יחידות כח יאוכלסו במכונית. ככל הנראה דגם הבסיס ישען על מנוע בנפח 1.5 ליטר המוכר לנו מהדור החדש של המאזדה 3, אך ככל הנראה ההספק יהיה כ-100 כ”ס ולא 120 כ”ס שה-3 החדשה הגיעה איתו. כאופציה, מנוע 2.0 יוצע (כרגע השערה) וההספק יהיה זהה למנוע ה-2.0 ליטר שיש במאזדה 3 וה-6 החדשות.

מבחינת עיצוב, המון סקיצות שנוצרו על ידי מגזינים ואנשים פרטיים עלו לרשת והם דיי מרמזים על העיצוב הבא של הדגם שמקבל מאפיינים משאר הדגמים של המותג, אך לפי ההיסטוריה של מאזדה, אנו צפויים להיות מופתעים ולגלות שהדור הבא יקבל עיצוב מרענן שכלל לא יהיה דומה לליין הדגמים העיקרי של המותג.

אז האם מאזדה תציג את הדור הבא של המיאטה בעוד מס’ ימים ? כל שנותר הוא לחכות ולראות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.