בניית פאנל שליטה

בניית פאנל שליטה

לאחר 4 חודשים של שימוש בעמדת הנהיגה שבניתי (שאגב, התכנון והבנייה מעולים – פעם ראשונה שאני לוקח על עצמי פרויקט בנגרות) החלטתי שאני מתחיל לבנות פאנל שיאכלס מתגים כי להתנהל עם מקלדת מיני זה לא הדבר הכי נוח.לא תמיד יש קליטה, משטח העכבר שבה קטן. בקיצור, זה לא זה.

הנה העמדה נכון להיום. את המדפים לרמקולים ציפיתי במדבקת דמוי קרבון והשלמתי את הצביעה של חלקים מסוימים שנשכחו.

rud5rr

המטרה הייתה לבנות מערך מתגים שיחליף את מקשי המקלדת. למשל, הפעלת ABS או TCS, החלפה בין תיבת הילוכים אוטומטית לידנית ולהפך ואפילו לחבר בלם יד.
התחלתי להתעניין באפשרויות שיש. ראיתי שאנשים לוקחים את הבקר ג’ויסטיק שלהם ומבצעים בו הסבה. סה”כ הרעיון נחמד אך אני חיפשתי משהו טוב יותר ושייתן לי גמישות מרבית. הדבר גם היה כרוך בהלחמת חוטים ללוח, דבר שממש לא רציתי להתעסק איתו, ואז מצאתי את זה:

הבקר הנ”ל שיכול לקבל פקודות מ-32 לחצנים והעבודה איתו מאוד קלה. סה”כ לחבר את המתג באמצעות שני חוטים ואז להגדיר אותו במשחק. הבלם יד הולך להתחבר אליו עם המיקרו סוויץ המקורי שלו. ליחצו על התמונה כדי להגיע לעמוד המכירה של המוצר. היתרון העיקרי של הבקר הזה על פני בקר של ג’ויסטיק, הוא נוחות השימוש בו. פשוט לתקוע את חוטים בתוך השקעים וזהו. לא צריך דרייברים, לא צריך שום דבר אחר.

הזמנתי לי לחצנים זעירים (12 יחידות בהתחלה בצבעים שונים) אשר אותם אחבר בפאנל השליטה. אחרי שימוש בהם אני חייב לציין שהם לא הכי נוחים כי ההתנגדות שלהם דיי גבוהה ולכן צריך ללחוץ מעט חזק. אולי בעתיד אחליף אותם.

s-l1600

את הכפתורים  חיברתי לבקר באמצעות צמת חוטים של מחשב שרכשתי באיביי. הקצה שיש בו פין זכר מתיישב באופן מושלם בבקר USB ולכן לא הייתי צריך לחתוך אותו כדי להכניס אותו בשקעים שעל הבקר. מה שיפה בצמה הזו, שהיא מגיעה גם מחבר נקבה וזאת במידה ותצטרכו להאריך את החוטים. הדיל היה דיי טוב והוא כלל 120 חוטים צבעונים. אחלה אופציה למי שמתעסק באלקטרוניקה גסה.

s-l1600 (1)

כל החלקים חוברו להם יחדיו בפאנל עץ שמחובר לקונסולה האחורית על ידי 4 ברגים שקלים לפירוק במקרה שארצה להוסיף או לשנות כפתורים. את בלם היד (מקורי של מיאטה NA) שקיבלתי חיברתי גם כן לבקר והוא עובד מצוין, אמנם בתצורת ON/OFF אבל הוא עוזר במיוחד כדי להתחיל זריקת זנב במשחק.

הנה הבקר USB מורכב בחלקו התחתון של הפאנל (בהמשך הכפתורים).

1zzrrbo

החלטתי להקטין את השימוש במיני מקלדת שרכשתי במיוחד בשביל העמדה. המיני מקלדת מגיעה עם משטח עכבר קטן ולא הכי נח, לכן החלטתי להזמין משטח מגע גדול יותר של חברת לוג’יטק (Logitech Touchpad Multitouch 5 inch Wireless).

s-l500

וככה זה נראה היום לאחר ההרכבה (הפנאל יצופה בסוף במדבקת דמוי קרבון בסוף כל השינויים שאעשה)

2vs1752

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.