בניית עמדת נהיגה לסימולטורים

בניית עמדת נהיגה לסימולטורים

מאז שאני זוכר את עצמי, עולם הנהיגה תמיד הלהיב אותי. תמיד התעניינתי בכלי רכב, באנטומיה שלהם, באיך שהם עובדים, והכי חשוב, איך הם מתנהגים בתנאים שונים. ההתעניינות והמחקר גברו בזמן שרכשתי את המיאטה שלי. התעניינתי בפילוסופיה והגישה שמלווה את הדגם מתחילת התכנון ועד לייצור. בו זמנית, אהבתי גם מחשבים ומשחקי מרוצים.

בשנים האחרונות חלה התעוררות אדירה בכל מה שקשור למדמי נהיגה (סימולטורים) וכיום ניתן למצוא לא מעט כותרים בנושא כגון IRacing, Assetto Corsa, Project Cars, Live for speed ועוד. ואז חשבתי לעצמי, לשחק עם מקלדת ועכבר במשחקים האלה זה ממש לא זה והגיע הזמן לרכוש את הציוד המתאים, סט שכולל הגה, דוושות וידית הילוכים.

אני רוצה לציין שנכון להיום העמדה כבר כמעט גמורה. היא כבר נמצאת במקומה, הכל מורכב ואני כבר משחק ונהנה. אני אפרסם את השלבים של בניית העמדה בכל פוסט, בכל יום. אז בואו נתחיל?

הציוד

  • הגה, מערך דוושות וידית הילוכים – הבחירה בסט מושלם של הגה הייתה יחסית פשוטה בגלל תקציב מוגבל. נפרדתי מסכום של כ-2400 ש”ח ורכשתי לי סט מושלם של לוג’יטק G29.
  • כסא נהג –  היה לי דיי ברור שאני מעוניין בכסא אמיתי כדי לתת הרגשה יותר אותנטית לכן חיפשתי בפירוקיות רכב כסא במצב טוב ולמזלי מצאתי כסא במצב חדש של מאזדה 2.
  • מסך – מבחינת מסך, היה לי דיי ברור שאני הולך להרכיב מסך אחד גדול ולא שלושה כי שלושה מסכים ירחיבו את העמדה והיא תתפוס המון מקום (מה שגם המחשב ידרוש כרטיס מסך חזק יותר ממה שיש לי שזה עוד הוצאה).
  • מערכת שמע – כדי להשלים את החוויה רציתי גם מערכת שמע שתספק לי סאונד היקפי לכן העמדה תוכננה שהיא תוכל להכיל מערכת רמקולים בתצורה 5.1 (סאב ו-5 רמקולים).
  • מחשב וקונסולה – העמדה תתחבר למחשב הביתי שלי (מחשב חזק) וקונסולת PS3.
  • אמצעי קלט – רציתי שילוב של מקלדת ועכבר לכן הבחירה במקרה הזה הייתה קלה וגם זולה.

מה בתכנון

אחרי מעט שעות משחק כשהסט מורכב על השולחן באופן לא הכי נח, החלטתי שהגיע הזמן לבנות עמדה ייעודית שעם הזמן אני אשפצר אותה בעוד דברים. היה לי ברור שאני הולך לבנות עמדה מעץ ולא ממתכת, כי קל יותר לעבוד עם עץ ומלבד מסור ג’יג’סו בסיסי ועוד מספר כלים, לא נדרש הרבה. העץ שהשתמשתי בו לשלדה הוא עץ אורן וקירות הצד ומדפים מסוג MDF. היה חשוב לי שלעמדה תהיה צורה קצת ספורטיבית ושהיא תהיה נוחה ופונקציונלית לכן עשיתי לי רשימה של דברים שהייתי רוצה לתקין בעמדה בעתיד והתחלתי לתכנן סקיצות (לצערי לא תיעדתי את הסקיצות). היה לי דיי ברור שהבסיס לעמדה כזו חייב להיות מוצק ויציב, לכן הדבר הראשון שעלה לי בראש הוא לתכנן שלדת סולם שתהווה את הבסיס לכל העמדה. למזלי חבר עם מיאטה NC החליט לתרום לי כסא של מיאטה NC (תודה ביבי) אז מה יותר אותנטי מזה?. התחלתי לתכנן את העמדה לפי הכסא. מצחיק, אבל היו רגעים ש שהרגשתי כמו המהנדסים של מאזדה כשהם התחילו לתכנן את המיאטה כשהגישה שלהם הייתה להתמקד בלהתחיל לתכנן את המיאטה ממושב הנהג כלפי החוצה.

  • * עמכם הסליחה על איכות התמונה. בשלב זה השלדה כבר במצב מעט מתקדם והתחלתי למדוד את המרחק בין הכסא לבין מערך הדוושות.

1

פוסט הבא – מה הלאה?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.