בחזרה לעבר : MX-5 Le-Mans

בחזרה לעבר : MX-5 Le-Mans

מידי פעם אפרסם סקירה של דגמי העבר. צפו לעדכונים בהמשך.

המיאטה / MX5 או רודסטר ביפן, היא אחת המכוניות שזכתה למספר לא מבוטל של מהדורות אבזור מוגבלות שצצו להן במשך השנים ובשווקים שונים בעולם. בין הדגמים הבולטים ניתן למצוא את ה-J-Limited היפנית שהמאפיין העיקרי שלה היה הצבע הצהוב, את ה-V-Special ששווקה בצבע ירוק עם פנים בצבע בז’. למעשה, לכל יבואן בשוק השונה שלו ניתנה ההחלטה איך לאבזר את המכונית שהוא רוצה. מעבר לשוק היפני שזכה לקבל לא מעט מהדורות אבזור מוגבלות, גם השוק הבריטי קיבל מספר לא מועט של מהדורות אבזור שונות ומיוחדות.

אחת המהדורות המיוחדות והנדירות כיום היא ה-Le-Mans, על שם מרוץ 24 שעות בצרפת. בשנת 1991 מאזדה זכתה עם ה-787B בעלת המנוע הרוטורי המפורסם במרוץ המפרך, וכמחווה לניצחון, הדילרים באנגליה החליטו להוציא מיד אחרי הניצחון גרסה מוגבלת שנקראה MX5 Le-Mans שהוגבלה לכ-24 יחידות בלבד. רק כ-24 אנשים שנפרדו מ-  20,499.00 במטבע הבריטי דאז, יכלו ליהנות מגרסה קצת שונה של ה-MX5 הבריטית.

אז מה שונה בגרסה זו מגרסאות הבסיס של ה-MX5. קודם כל, לא קשה להבחין בצבעי המרכב המיוחדים. כמחווה לניצחון של ה-787B במרוץ, הדילר באנגליה רצה להלביש את אותם צבעי ‘נושא’ שהיו קיימים ב-787B האגדית, גם בגרסה זו. מכיוון שמנוע ה-1.8 ליטר שרובנו מכירים הגיע רק בשנת 93, מנוע ה-1.6 ליטר הותקן כברירת מחדל אך המנוע המוכר קיבל תוספת נחמדה מבית סדנת המרוצים והשיפורים הבריטית,BBR, מגדש-על שהזניק את מספר הסוסים לכ-152 כוחות סוס. אגב BBR, אותה סדנת שיפורים כבר שיפרה שנה קודם לכן את ה-MX5 באנגליה ויחד עם מאזדה היא הוציאה את ה-MX5 BBR Turbo.

MazdaMX5BBRLeMans_12LR

למנוע שודכה תיבת ההילוכים הידנית בעלת 5 הילוכים וסרן מוגבל החלקה שהוריד את הכוח לגלגלי 15 אינטש מבית OZ האוסטרלית. 15 אינטש? כן, קראתם נכון. מסתבר שקיימות המון גרסאות שקיבלו חישוקים במידה 15 אינטש (רק בארץ המכונית הגיעה עם הסטנדרט 14 אינטש). מאזדה אנגליה התקינה בולמים ספורטיביים ממותג טוקיקו (Tokiko) ששיפרו את חווית הנהיגה. כיום מהדורת אבזור מוגבלת זו מאוד נדירה ומעריכים שבין 15 ל-20 מכוניות נשארו נוסעות על כבישי בריטניה.

le-mans-engine

מידע נוסף ניתן למצוא בעמוד הדגם

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.